גב תפוס

טיפול טבעי לכאבי גב

יוגה לכאבי גב

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.

יוגה לחיזוק שרירי האגן

שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן ושרירי היציבה, השיעורים מתאימים לחיזוק רצפת האגן לאחר לידה, לסובלים מחולשה כללית ביציבה, לסובלות מסימפיזיוליזיס,מניעת צניחת שלפוחית השתן, חיזוק שרירי הרגליים וחיזוק היציבה של כל הגוף, חיזוק שרירי האגן מתבצע על ידי חיזוק רצפת האגן, הכנסת עצם הזנב והבנה כיצד צריך להיות מנח הגוף, בכך לעזור לגוף על ידי תרגול נכון לחזק במהירות את רצפת האגן ושרירי היציבה.

יוגה לשחרור סטרס

יוגה היא כלי מצוין לשחרור סטרס, במצבים של טראומה ופוסט טראומה ניתן לטפל על ידי תרגול יוגה בשילוב של תרגילי נשימות, זאת לצורך שחרור פיזי של הגוף המשולב בשחרור מנטלי המעובד על ידי טכניקות נשימה המתועלות בתרגול מותאם לצורך שחרור מסטרס. יוגה היא כלי שניתן לקחת לכל מקום ולתרגל וכל כן לדעתי היא הכלי השימושי ביותר ונוח ביותר לעבודה יומיומית.

גב תפוס סיבות

התעוררת בבוקר ללא יכולת להתנועע בחופשיות? הגב כואב, נתפס וקשה לקום מהמיטה? ישנם סיבות רבות לכאבי גב תפוס, שינה בתנוחה לא טובה, מזרן לא נוח, נרדמת בצורה לא טובה על הספה או על כיסא, גב תפוס יכול להיגרם בקלות מישיבה ממושכת, מצפיה ממושכת במסך, עבודה על המחשב במשך שעות רבות יכולה להיות סיבה מרכזית לגב תפוס.

גב תפוס בדרך כלל יעיד על שריר או רקמה שנמתח או התכווץ כתוצאה ממנח או פעולה לא נכונה שלא מיטיבה עם הגוף, במקרים מסוימים יכול להעיד על בעיה חמורה יותר, אותה יש לבדוק ולבצע בדיקות לצורך זיהוי מקור הבעיה, אם זה פריצת דיסק, בלט דיסק, בקע, או כל דבר שיכול להחמיר כאבי גב ולגרום לנו להיות עם גב תפוס וכואב, ללא יכולת תפקוד כשגרה.

צורת עמוד השדרה בשכיבה עם ראש מונח על כרית, לעיתים יכול לגרום לכאבי גב וצוואר תפוס

טיפול טבעי בגב תפוס

דרך הטיפול המהירה ביותר לטיפול בגב תפוס היא טיפול רפואה משלימה לצורך שחרור הגב מהכאבים, בנוסף אנשים רבים יבחרו בדרך קלה ומהירה, שהיא כדורי הרגעה, אך כדורים אלא אינם מטפלים בבעיה אלא משכיחים אותה בלבד, על כן אינני ממליץ אלא אם הכאבים בלתי נסבלים. ניתן לטפל בשיטות רבות בגב תפוס, עיסוי רפואי מעמיק, שיאצו, עיסוי תאילנדי, דיקור סיני, יוגה טיפולית ועוד מספר שיטות לשחרור הגב התפוס שיוצר כאבי גב.

אך הדרך בה אני אבחר היא יוגה טיפולית, במקרה שהוא אקוטי בלבד וחד פעמי, טיפול במגע יכול להיות פתרון מהיר שמשחרר את הכאבים ברגע, אך במקרים של כאבי גב כרוניים וגב תפוס לעיתים קרובות, הטיפול חייב להיות כלי שניקח איתנו ויעזור לנו לפתור את הבעיה לטווח הרחוק.

 

יוגה לגב תפוס

תרגול יוגה יכול לפתור בקלות בעיות של גב תפוס, כאבי גב אקוטיים נגרמים בדרך כלל משריר או רקמה שנתפס או התכווץ, אך אם אנו חווים זאת לעיתים קרובות, המצב מחייב בדיקה. במקרים שהם כרוניים יותר וחוזרים על עצמם אפילו כל חצי שנה, הם מקרים שהבעיה חייבת להיות שורשית, משהו שאנו מבצעים ואותו המשהו גורם לנו פעם אחר פעם " לגב תפוס". אז אני יכול לפרט מיליון סיבות שיכולות להוות בסיס משוער לכאבים, אך אני יודע כי עבודה על שרירי היציבה והליבה של הגוף, יצירת גמישות של שרירי ההמסטרינג ויישור הגב יעזרו לכל אחד ובפרט לסובלים מכאבי גב.

רוב כאבי הגב נגרמים כתוצאה מהליכה ועמידה לא נכונה בשורש העניין, ישנם גם פציעות גב ספציפיות היוצרות כאבי גב, אך לפי ראייתי ונסיוני האישי, על ידי שיפור היציבה והנחת המשקל במקומות הנכונים בגופינו, אנו יוצרים מבנה יציב שבו הגוף הופך להיות חזק ומפסיק לכאוב.

ראיתי מצבים בהם אנשים עם היצרות תעלות עמוד השדרה, חוזרים לתפקוד תקין בעקבות תרגול ובניית יציבה ושורש בריא לגוף.

אין שאלה שהדרך היא קשה ויותר פשוט לקחת כדורים, או אם אין בעיה כספית אז לקבל הרבה טיפולים ולהגיע כשכואב, אך אם רוצים לחזור לתפקוד תקין ולבצע פעולות, להחזיר חיות וגמישות לגוף, אז צריך להשקיע ולעבוד קשה, אך התשלום שמקבלים מעבודה קשה זה כמו להוריד 10 שנים מהגיל ולהרגיש צעירים וחיוניים יותר.

נסיון חיי כמטופל ומטפל לימד אותי כי בעבודה קשה ניתן לנצח כל דבר, השאלה היא מוטיבציה וכוח רצון להתמיד ולהמשיך, גם כשכואב ומבצעים נכון יוגה, משחררים את הגוף על ידי התרגול. אין דבר מדהים יותר מזה, כי ניתן להתעורר בבוקר עם גב תפוס, לבצע אימון יוגה משולב נשימות ולחזור עם גוף חזק חזרה להמשך יום נפלא.

לא לכל אחד מתאים לבצע יוגה לכאבי גב, אך כל מי שישקיע מזמנו לעשות זאת ויכניס זאת לחייו ככלי טיפולי מרכזי, ימצא כי חייו משתנים בעקבות תרגול זה, בנוסף אנרגיית החיים תתמלא בחיות שלא הייתה קודם לזמן בוא קבענו עיתים לאימון יוגה לכאבי גב.

כאבי גב עזים

במקרים בהם כאבי גב תחתון או כאבי גב עליון הופכים לכאבים עזים, כדאי להגיע לטיפול משולב של דיקור סיני ומגע, תלוי במקרה. בכאבי גב תחתון אטפל בדיקור משולב שיאצו או עיסוי מותאם, בכאבי גב עליון פעמים רבות אוסיף כוסות רוח לטיפול, בכדי לטפל בצורה הטובה ביותר, עלי לאבחן במדויק את שורש הבעיה.

חוץ משיטות אבחון על פי הרפואה ההודית (איורוודה) ורפואה סינית, בדרך כלל אניח את המטופל על מזרן שיאצו ואבדוק את שרירי גופו, מהי רמת הגמישות? מהם השרירים החלשים? איפה האזורים ה"תפוסים" ביותר? מה קשה לבצע ואילו פעולות גורמות לכאב במירבי? לאחר שאנו מבינים טוב מה הם השרירים החלשים והיכן יש חוסר גמישות, או צד אחד של הגוף גמיש בהרבה יותר מצד שני, מעיד על חוסר איזון, גב חזק ובטן מאוד חלשה, שרירי 4 ראשי חזקים והמסטרינג מאוד קצרים ומשפיעים על האגן, מטים את עצם הזהב החוצה ביחד עם שרירים רבים המקשים על יישור הגב.

 

גב תפוס – שיטת העץ

לאחר אבחון והבנה של המטופל לעומקו, אתחיל בטיפול. הטיפול בדרך כלל ישלב מגע בתחילה המשולב בנשימות, זאת לצורך שחרור של הגוף וחיבור על המטופל, בנוסף פעמים רבות בשלב זה גם אבדוק את גמישות המטופל ורגישותו למגע, לאחר מכן אשלב מתיחות והארכה של השרירים, שחרור של מפרקי הגוף, לאחר מכן יגיע שלב שאחליט על נקודות דיקור בהתאמה, אם המטופל אינו מפחד ממחטים אז אמשיך לשלב הזה ואבצע דיקור סיני על פי נקודות מפתח אותם קבעתי באבחון, בזמן השהיה עם המחטים אני מנצל את הדקות הללו לביצוע נשימות ומעט מדיטציה.

נשימות לשחרור גב תפוס

הסיבה לכך היא שלדעתי כשאנו מתנתקים ונושמים ומשחררים אט אט את "נעילות הגוף", אנו נותנים לאנרגיה לזרום בגוף בצורה טבעית יותר, דבר זה עוזר למרידיאנים להשתחרר ולפצח כל סטגנציה קיימת.

בנוסף בנשימה נכונה ועמוקה אנו נעבוד על הסרעפת נגדיל אותה ונקטין, הסרעפת מחוברת לחוליות הגב, ככל שנשתמש בסרעפת ונשחרר את הסטרס הקיים בגופנו ואוחז את איברנו, אנו ניתן לגב להשתחרר יחד עם תהליך הנשימה, בנוסף עבודה בזמן הנשימה תסייע לי לשחרר את גוף המטופל במקרה של "לחץ בין חוליות". 

לנשום לתוך הכאב, זה לא סתם משפט, אני הרבה פעמים מצליח לשחרר את הגב התפוס שלי על ידי נשימה נכונה, הסיבה לכך היא שכאשר אני נושם ונרגע, אני מצליח להאריך את גופי ביתר קלות ולתת ללחץ של שריר תפוס להשתחרר ולהתארך בעדינות ואיטיות עד לכדי רגיעה. כי הרי הסיבה בדרך כלל לזה שאנו נתפסים מלכתחילה הינה סטרס או תנועה בלתי נכונה, אך לרוב הסיבה המרכזית תהיה לחץ כלשהו בשילוב משהו פיזי שמניע את התוצאה במהירות. אז לנשום נכון ולתת לסטרס לצאת, יש מצב טוב הגב התפוס ישתחרר קצת אחרי.

שיעור יוגה פרטי

שיעור יוגה אחד על אחד, מצוין למעוניינים לטפל בבעיות ספציפיות או למעוניינים לשפר את גמישות גופם, העבודה הינה פרטנית ומדויקת לצרכי המתאמן.

שיעורי יוגה לקבוצות

שיעור יוגה אחד על אחד, מצוין למעוניינים לטפל בבעיות ספציפיות או למעוניינים לשפר את גמישות גופם, העבודה הינה פרטנית ומדויקת לצרכי המתאמן.

יוגה בסגנון איינגר

בשיטת לימוד זו אנו נלמד לתרגל יוגה איינגר, אנו נלמד מספר תרגילים בסיסיים שהם השורש לכל שאר התרגילים ביוגה, שיטה זו הינה מדויקת ויוצרת גמישות וכוח עז, שיטה זו הינה איטית ונשארת זמן מה בתוך האסנה תוך כדי שימת לב לפרטים מדוקדקים ולמידה מעמיקה של כל אסנה.

יוגה תרגול נשימות

יוגה תרגול נשימות, מתאים למעוניינים לשחרר לחצים נפשיים, לסובלים מלחץ דם גבוה, לסובלים מכעסים חוזרים ובלתי נשלטים, לרוצים ללמוד לנשום נכון ועוד, בשיטת לימוד זו נלמד לעבוד על הגוף ולהוריד את כל מציאות החיים ארצה לידי נשימה מרגיעה ומשחררת.

יוגה הכלי החזק ביותר לגוף ונפש שלך

הצטרף לקורס יוגה אונליין

מוזמנים להצטרף אלי לקורס יוגה אונליין, קורס ממוקד למתחילים ולמתקדמים, הקורס מכיל את שורשי היוגה והידע ההכרחי לכל מתאמן בין אם הוא מתחיל או בעל שנות נסיון, כולל מורים. בקורס נלמד את הנחות היסוד ליצירת שורש חזק ולנטיעת יכולות גמישות ארוכות טווח, זאת בעקבות הבנת שורש הפינה של יוגה, מהי יציבה מהו חיבור לשורש ואיך לייצר נשימה שתקל על כל תרגיל.

המלצות ממטופלים

כרמל כץ

בני מטפל רגיש, קשוב ומסור. מעריך את האדם שמולו, ואת מידת מוכנותו לעבוד בשביל עצמו. לא לוחץ, אבל גם מתעקש בחזרות על עקרונות השיטות שלמד ופיתח (ועוזרים הרבה פעמים בהן הרפואה המערבית פחות מצליחה) בדרך קסומה זו – מצליח להביא שינוי. ממליצה בחום, בתור סקפטית לשעבר … מדהים מה שכמה נשימות יכולות לעשות, וזה כל כך פשוט.

 

הראל.ש

רוצה להגיד תודה רבה על טיפול משנה חיים. לפני מספר שנים החלו אצלי כאבים עזים בגב התחתון שהקרינו לשני הרגליים, בדיקת CT גילתה פריצות דיסק בחוליות L4 ו L5, מאותו רגע הכאבים הקשו על חיי, והפכו פעולות פשוטות כמו לשכב ולשבת לעניין לא פשוט. אחרי מספר ניסיונות טיפול לא מוצלחים אצל מספר מטפלים שונים, הגעתי לטיפול אצל בני ביוגה טיפולית, עם המון ספק ויאוש שהספקתי לצבור. לאחר מספר טיפולים הפלא ופלא, הבלתי יאומן קרה, הכאבים נעלמו כמעט לחלוטין וחזרתי לתפקד כבנאדם רגיל ומעבר לכך, היוגה הקנתה לי חוזק וגמישות שלא היו לי לפני. מאז ועד היום יוגה בשבילי זה צורך קיום

 

מיכל שמש

טיפול יעיל ומתגמל. בני קשוב, מתמצא במגוון רחב של שיטות ומשלב בינהן לטיפול הדרוש לפי הצורך והמצב הנוכחי. גמישות וקשיבות אלו ממצות מכל טיפול הקלה מיידית וחזקה, פיזית וכמו כן נפשית. בנוסף, מספק הדרכה, תמיכה וכלים להמשך עבודה עצמאי התורם לשמירה על התוצאות לאורך זמן. מומלץ בחום

 

יורי זרדב

איש יקר זה החזיר אותי לתפקוד מהתקף חמור של פריצת דיסק, לימד איך לחזק ולתחזק את עצמי ביעילות על ידי תרגילים פשוטים וכיצד להתנהל יום יום עם המגבלה שלי, תודה לך חבר

פוסטים אחרונים

יוגה במשרד

יוגה במשרד

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

איורוודה

איורוודה

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

מדיטציית אום

מדיטציית אום

המסע אל עצמךשיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק...

נשימות לשחרור סטרס

נשימות לשחרור סטרס

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

טכניקות נשימה לתרגול

טכניקות נשימה לתרגול

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה – שמונת השלבים

יוגה – שמונת השלבים

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה – מסע פסיכוסומטי

יוגה – מסע פסיכוסומטי

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה

יוגה

המסע אל המדיטציהשיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה...

שילוב של מזרח ומערב

שילוב של מזרח ומערב

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

דילוג לתוכן