דיקור סיני

טיפול טבעי לכאבים

יוגה לכאבי גב

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.

יוגה לחיזוק שרירי האגן

שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן ושרירי היציבה, השיעורים מתאימים לחיזוק רצפת האגן לאחר לידה, לסובלים מחולשה כללית ביציבה, לסובלות מסימפיזיוליזיס,מניעת צניחת שלפוחית השתן, חיזוק שרירי הרגליים וחיזוק היציבה של כל הגוף, חיזוק שרירי האגן מתבצע על ידי חיזוק רצפת האגן, הכנסת עצם הזנב והבנה כיצד צריך להיות מנח הגוף, בכך לעזור לגוף על ידי תרגול נכון לחזק במהירות את רצפת האגן ושרירי היציבה.

יוגה לשחרור סטרס

יוגה היא כלי מצוין לשחרור סטרס, במצבים של טראומה ופוסט טראומה ניתן לטפל על ידי תרגול יוגה בשילוב של תרגילי נשימות, זאת לצורך שחרור פיזי של הגוף המשולב בשחרור מנטלי המעובד על ידי טכניקות נשימה המתועלות בתרגול מותאם לצורך שחרור מסטרס. יוגה היא כלי שניתן לקחת לכל מקום ולתרגל וכל כן לדעתי היא הכלי השימושי ביותר ונוח ביותר לעבודה יומיומית.

12 המרידיאנים

מרידיאנים הינם מסלולים של הצ'י, אנרגיית הכל וכל אחד מ 12 המרידאנים מחובר בקשר הדוק עם איבר מסוים, האיבר עליו אנו מדברים אינו רק איבר בצורתו הגשמית אותה אנו מכירים, אלא תפקיד כלשהו המוגדר לביצוע על ידי האיבר הנתון. הוא לא מוגדר על פי זה שהוא כבד לדוג', אלא תפקידו והסימול שלו ברפואה הסינית.

לאקופנקטוריסט הריאות הן האיבר האחראי על כל תהליך הנשימה בפרטיו, משאיפה ועד הגעת האוויר לריאות. על הטחול חלים מספר רב של תפקידים, לדוג' כי הוא מחזיק את הדם ושולט במצב השרירים.

הגישה טוענת כי גם אם קוטעים את האיבר הפיזי, המרידיאן אינו יחדול מלהתקיים, הווי אומר שבחוסר האיבר עצמו הערוץ עדיין ימשיך בפעולתו.

הספר החשוב ברפואה הסינית הניי ג'ינג נותן לכל אחד מ 12 המרידיאנים תפקיד מבית המלוכה, משווה אותם לבעלי תפקיד מרכזי בממלכה, לדוג אחד שר צבא, שני שר מלוכה, שלישי שר חוץ ויחד כל ה12 מעמידים ממלכה חזקה, יציבה ומאוזת, כשאחד מ 12 המריאדיאנים לא מאוזן, כל "שרי המלוכה" יפגעו וירגישו את ירידת האנרגיה בגוף, כך יחלו תסמיני הגוף והנפש.

טיפול בדיקור סיני

טיפול בדיקור סיני פועל להגברת אנרגיית הצ'י על המריאדיאנים, לפני טיפול בדיקור אנו נעבור אבחון שיקבע מהם הנקודות אותן נדבר במהלך הטיפול, על יד שילוב נקודות האקופונטורה אנו נייצר איזון בין המריאדיאנים ונעבוד על חיזוק האיזורים החלשים והפחתה באיזורים המלאים. 

לאורכו של כל מרידיאן ישנן נקודות דיקור, הארוך ביותר מכיל 67 נקודות BL, הקצר ביותר מכיל 9 נקודות אקופונטורה בלבד.

 

דיקור סיני כאן אנו רואים את נקודה SP6 נקודת טחול חזקה לטיפול בכאבי מחזור

חמשת האלמנטים

ברפואה הסינית קיימים 5 אלמנטים, עץ, אש, אדמה, מתכת ומים, כל אלמנט מקושר לשני מרידיאנים, חוץ מלאלמנט האש שהוא קשור ומחובר לארבעה אלמנטים.

אלמנט העץ – כבד וכיס המרה

אלמנט אש – לב, המעי הדק, מעטפת הלב והמחמם המשולש

אלמנט אדמה – טחול וקיבה

אלמנט מים – כליות ושלפוחית השתן

 

אלמנט העץ 

מרידיאן הכבד

הגנרל הראשי של כוחות הגוף, אחראי לתפקידים רבים, כעס הוא הרגש שמתחבר עם אלמנט העץ והכבד הינו אחראי לרגש זה, לדוג עצבנות לפני המחזור משוייכת לחסימה בכבד, אש של הכבד, כשהרצון ליזום פעולה ולרוץ הלאה נחסם, הכבד מגיב דרך הבטן, בכאבים ביציאות קשות ועצירות, בפצעים וכדו. הכבד גם אינו אוהב אוכל שומני מידי, אלכוהול וסמים פוגעים ביכולות הכבד להנהיג את הגוף להצלחה, ועל כן יוצרים מחסומים וכעסים. מחזור לא סדיר אצל נשים וכאבי מחזור גם הם נגרמים מחסימה במרידיאן הכבד, חסימה יכולה להתבטא גם בחוסר ואז יופיע מצב עם כאב שנובע מחסר.

 

מרידיאן כיס המרה

החלטיות וקביעת עובדות לחיים יוצאות מתוך כיס המרה, הוא מתחבר עם צדק, שלא תמיד מוביל למקום חיובי, על כן אדם בעל חסימה בכיס המרה לא יצליח להגשים את עצמו ולקבוע החלטות גורליות לצורך שינוי בחייו, יש הטוענים שבשימוש בסמים כיס המרה מאבד את יכולת השפיטה ותמיד רוצה להיות צודק, אך העולם אינו פועל רק על צדק וכאן מתחילה התנגשות וחסימה המתבטא בחוסר יכולת לעבור שלב בחיים לכיוון הרצוי.

 

אלמנט האש

מרידיאן הלב 

הוא שורש החיים, הנושא בתפקיד המלך ומורה שלאר האיברים, יש אקופנקטורים שמטפלים רק לעיתים רחוקות בערוץ זה בשל יראתם לכוחו החזק, הלב שולט על הדם ותפקודי הדם, לשון מחוברת לבעיות דיבור, שמחה היא הרגש המחובר למרידיאן של האש, במצבים בהם השמחה איבדה איזון הנזק יכול להיות חריף לנפש ולגוף.

מרידיאן מעטפת הלב

מוכר בשם שליט הלב, סירקולציה של הדם, סקס. תפקידו הפיזיים כתפקידי הלב, אקופונקטורים יטפלו בהרבה מבעיות הלב במרידיאן זה, כמגן הלב, אחד מתפקידיו המרכזיים הוא לשאת כל התחממות יתר של הלב ולטפל בה, מרידיאן יעל לטיפול במקרי חום.

נאמר עליו כי הוא מדריך את הנתינים לעת שמחתם ותענוגם, זאת בשל יכולתו לסייע לאדם בפתיחת וסגירת ליבו בהתאם למצב הנפשי, מגן על האדם רגשית ומסייע ליצור איזון בין קרבה לריחוק.

איכויות האהבה והמיניות מושפעות מאוד ממרידיאן זה ועל כל אדם המסתגר בשל פגיעות רבות שחווה, תהיה מיניותו מקור לחוסר שביעות רצון במקון לאושר והנאה.

 

מרידיאן מעי דק

מרידיאן חשוב שליקוי קל באיבר זה יסתמן גופנית באופן די ישיר, כאבים רבים בשלד האדם, בייחוד אורתופדיים יכולים לקבל טיפול דרך מרידיאן זה, מרידיאן זה אחראי על קבלת דברים ויצירת הצלחה ושגשוג, תפקוד לקוי במרידיאן במעי הדק ייצור בעיות בקבלת החלטות בחיים, ביקורתיות וציניות הן הצדדים השליליים של חחוסר איזון המשפיע על כל אלמנט האש.

 

מרידיאן המחמם המשולש

מרידיאן ללא איבר פיזי המחובר אליו בשונה מכל האחרים, הוא מחולק לשלושה חלקי חימום של הגוף, שלושת איזורים אילו שומרים על טמט אחידה למגע, שינוי בטמפ בין שלושת האיזורים מהווה אינדיקציה לחוסר איזון של האיבר. מחמם עליון – בחזה, מחמם אמצעי – בין הסרעפת לטבור, מחמם תחתון – בטן תחתונה.

מרידיאן זה מאזן בין האש למים ובין הין והיאנג בגוף, מתפקד כווסת של חום הגוף, אחראי לוויסות הגוף ועל כן במצב של חוסר איזון יווצר מצב של חוסר מרץ, אדישות, עייפות ועוד.

דיקור יונים בסגנון יפני

אלמנט האדמה

מרידיאן טחול

 בעל קשת רחבה של תפקידים, שולט על הדםם והשרירים, קשור לקיבה אחראי על החזקת דברים במקומם, מחלק את הצ'י סביב הגוף, באופן כללי נשים נוטות לחוסר איזון במרידיאן זה יותר מאשר גברים, המחזור החודשי תלוי בחוזקו של הטחול, חולשה בטחול תיצור בעיות במחזור החודשי ובעיות פוריות. רגש המחשבות גם מתחבר לאיזון הטחול, יצירת רעיות והמצאות גם חלק מתפקוד הטחול. בעת חולשה ואיזון דאגה יכולה להשתלט, כאבים בטונוס השרירים ופציעות כמו פריצת דיסק וכדו.

 

מרידיאן הקיבה

מרידיאן זה אחראי לכל מהלך הכנסת האוכל והנוזלים, עבירתם בגוף עד להפיכתם לצ'י, הקיבה חייבת לעכל ולבשל את המזון בכדי שתהליך המטאבוליזם יפעל כראוי, יחד עם תפקיד הטחול הם יוצרים עיכול בריא, היכולת להטמיע ולייצר מהרעיונות החדשים שלכם שנוצרו במחשבות הטחול, באם ישנם בעיות להוציא לפועל את הרעיות ו"לעכל" אותם, אז זה סימן לחולשה של הקיבה, חוסר יכולת ספיגת מידע מקושרת ישירות עם מרידיאן הקיבה, וכך גם בצד הפיזי והמנטלי.

 

אלמנט המתכת

מרידיאן הריאות

הריאות הן הצ'י המגן עלינו, שולטות על מצב העור בגוף, ישנו קשר ישיר בין עור יבש לפעילות הריאות, בנוסף כל בעיות הנשימה למינהן מתחברות לריאות, הריאות מקבלות גם תפקיד חשוב בכל מחלות העור כולל פסוריאזיס וכדו'. במצב של ריאות מאוזנות חום הגוף יהיה מוזן ואיתו גם לחות הגוף שמשפיעה על הטחול והלב, מרידיאן מרכזי וחשוב, אדם המשתעמם מהר ולא מוצא סיבה לאחוז בדבר ולהמשיך איתו הלאה בדרך כלל סובל מחוסר איזון באיבר זה. יש ביכולתינו להביא מהאושר הפנימי החוצה ובכך להגיע לשלמות, אך אנו מחפשים להביא מבחוץ פנימה ולהכיל בחוסר איזון את גופינו.

 

מרידיאן המעי הגס

מרידיאן הקשור לשחרור פסול מהגוף, תפקיד מאוד חשוב בשל העובדה שאנו אוגרים פסולת פיזית ופסולת מנטלית לאורך הדרך בחיים, אם איננו יודעים לשחרר את הפסולת והאנרגיות השליליות החוצה מגופינו אנו מתחילים לאגור רעלים, בנוסף אנו לא יכולים להתחבר ולמצוא מקום לדברים חדשים, כי איננו יכולים להוציא את הפסולת ולהותיר מקום חדש מנטלית ובהרמוניית החיים, חוסר איזון יתבטא בראיית הכוס החצי ריקה וחוסר הערכה לאיכיות החיים.

 

אלמנט המים

מרידיאן הכליות

אחד החשובים ביותר, הכליות משמרות את הג'ינג אנרגיית החיים והן הבסיס ליין ויאנג, הג'ינג הינו מולד אנו מקבלים אותו בתורשה מהורינו, ואנרגיה זו קובעת את חיוניות חיינו. את הג'ינג ניתן לחזק על ידי דיקור סיני, עשבי מרפא ועוד, אך לא ניתן להגביר את קיומו, אם אדם קיבל בירושה בעיות בג'ינג, הוא עלול לחלות במחלות רבות וחולשה מינית. הכליות יוצרות את האיזון בין היין ליאנג בגוף והן אחראיות למאגר הנוזלים בגוף, כך בהתאם אם אנו במצב של חוסר יין בכליות יסבול האדם מהתייבשות, עצירות, זיעת לילה. במקרה של חוסר יאנג של הכליות יסבול האדם בשלשול רך, בצקות ושתן צלול ורב.

כוח רצון שאפתנות הן מן הסמלים של מרידיאן זה, אך במצב חסר יאנג אלמנט הפחד יכנס לתמונה, במקרה של חוסר יין של הכליות יסבול האדם מחוסר מנוחה ורגיעה. תרגילי נשימות ומדיטציה יועילו מאוד כאן.

 

מרידיאן שלפוחית השתן

בקר נוזלי הגוף או במילים אחרות מאכסן השפע של הגוף, בעיות של עודף נוזלים או חוסר נוזלים מווסתות במרידיאן זה בשילוב של הכליות, המרידיאן הארוך ביותר בגוף, מהעין עולה לראש, עובר מאחור עד כף הרגל ומסתיים באצבע הקטנה. כאבי ראש, גב וברכיים נפוצים עם מחסום במרידיאן זה. בנוסף נושא תפקיד חשוב באחסון האנרגיה המנטלית והפיזית, מגיב חזק לרגש המחשבות וליכולת הדיבור בציבור.

 

שיעור יוגה פרטי

שיעור יוגה אחד על אחד, מצוין למעוניינים לטפל בבעיות ספציפיות או למעוניינים לשפר את גמישות גופם, העבודה הינה פרטנית ומדויקת לצרכי המתאמן.

שיעורי יוגה לקבוצות

שיעור יוגה אחד על אחד, מצוין למעוניינים לטפל בבעיות ספציפיות או למעוניינים לשפר את גמישות גופם, העבודה הינה פרטנית ומדויקת לצרכי המתאמן.

יוגה בסגנון איינגר

בשיטת לימוד זו אנו נלמד לתרגל יוגה איינגר, אנו נלמד מספר תרגילים בסיסיים שהם השורש לכל שאר התרגילים ביוגה, שיטה זו הינה מדויקת ויוצרת גמישות וכוח עז, שיטה זו הינה איטית ונשארת זמן מה בתוך האסנה תוך כדי שימת לב לפרטים מדוקדקים ולמידה מעמיקה של כל אסנה.

יוגה תרגול נשימות

יוגה תרגול נשימות, מתאים למעוניינים לשחרר לחצים נפשיים, לסובלים מלחץ דם גבוה, לסובלים מכעסים חוזרים ובלתי נשלטים, לרוצים ללמוד לנשום נכון ועוד, בשיטת לימוד זו נלמד לעבוד על הגוף ולהוריד את כל מציאות החיים ארצה לידי נשימה מרגיעה ומשחררת.

המלצות ממטופלים

כרמל כץ

בני מטפל רגיש, קשוב ומסור. מעריך את האדם שמולו, ואת מידת מוכנותו לעבוד בשביל עצמו. לא לוחץ, אבל גם מתעקש בחזרות על עקרונות השיטות שלמד ופיתח (ועוזרים הרבה פעמים בהן הרפואה המערבית פחות מצליחה) בדרך קסומה זו – מצליח להביא שינוי. ממליצה בחום, בתור סקפטית לשעבר … מדהים מה שכמה נשימות יכולות לעשות, וזה כל כך פשוט.

 

הראל.ש

רוצה להגיד תודה רבה על טיפול משנה חיים. לפני מספר שנים החלו אצלי כאבים עזים בגב התחתון שהקרינו לשני הרגליים, בדיקת CT גילתה פריצות דיסק בחוליות L4 ו L5, מאותו רגע הכאבים הקשו על חיי, והפכו פעולות פשוטות כמו לשכב ולשבת לעניין לא פשוט. אחרי מספר ניסיונות טיפול לא מוצלחים אצל מספר מטפלים שונים, הגעתי לטיפול אצל בני ביוגה טיפולית, עם המון ספק ויאוש שהספקתי לצבור. לאחר מספר טיפולים הפלא ופלא, הבלתי יאומן קרה, הכאבים נעלמו כמעט לחלוטין וחזרתי לתפקד כבנאדם רגיל ומעבר לכך, היוגה הקנתה לי חוזק וגמישות שלא היו לי לפני. מאז ועד היום יוגה בשבילי זה צורך קיום

 

מיכל שמש

טיפול יעיל ומתגמל. בני קשוב, מתמצא במגוון רחב של שיטות ומשלב בינהן לטיפול הדרוש לפי הצורך והמצב הנוכחי. גמישות וקשיבות אלו ממצות מכל טיפול הקלה מיידית וחזקה, פיזית וכמו כן נפשית. בנוסף, מספק הדרכה, תמיכה וכלים להמשך עבודה עצמאי התורם לשמירה על התוצאות לאורך זמן. מומלץ בחום

 

יורי זרדב

איש יקר זה החזיר אותי לתפקוד מהתקף חמור של פריצת דיסק, לימד איך לחזק ולתחזק את עצמי ביעילות על ידי תרגילים פשוטים וכיצד להתנהל יום יום עם המגבלה שלי, תודה לך חבר

פוסטים אחרונים

יוגה במשרד

יוגה במשרד

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

איורוודה

איורוודה

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

מדיטציית אום

מדיטציית אום

המסע אל עצמךשיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק...

נשימות לשחרור סטרס

נשימות לשחרור סטרס

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

טכניקות נשימה לתרגול

טכניקות נשימה לתרגול

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה – שמונת השלבים

יוגה – שמונת השלבים

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה – מסע פסיכוסומטי

יוגה – מסע פסיכוסומטי

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה

יוגה

המסע אל המדיטציהשיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה...

שילוב של מזרח ומערב

שילוב של מזרח ומערב

שיעורי יוגה לכאבי גב מותאמים למתאמנים בעלי פציעות כגון: פריצת דיסק, בלט דיסק, תסמונת פריפורמיס, גב תפוס, ולסובלים מכאבי גב כרוניים. השיעור מותאם לצרכי המתאמנים ונותן מענה לחיזוק השרירים הרצויים לצורך שיפור מהיר של כאבי הגב לטווח הרחוק.שיעורי יוגה לחיזוק רצפת האגן...

יוגה הכלי החזק ביותר לגוף ונפש שלך

הצטרף לקורס יוגה אונליין

מוזמנים להצטרף אלי לקורס יוגה אונליין, קורס ממוקד למתחילים ולמתקדמים, הקורס מכיל את שורשי היוגה והידע ההכרחי לכל מתאמן בין אם הוא מתחיל או בעל שנות נסיון, כולל מורים. בקורס נלמד את הנחות היסוד ליצירת שורש חזק ולנטיעת יכולות גמישות ארוכות טווח, זאת בעקבות הבנת שורש הפינה של יוגה, מהי יציבה מהו חיבור לשורש ואיך לייצר נשימה שתקל על כל תרגיל.

דילוג לתוכן