שבץ מוחי

CVA – Stroke

CVA  – Cerebro Vascular Accident

שבץ הינו הפרעה פתאומית באספקת הדם לרקמת המוח, הגורמת לנזק נירולוגי שבץ יבוא לידי ביטוי בדרכים שונות: חולשה עד לכדי שיתוק של הגפיים, קשיים בהליכה, ונזק ליכולת הדיבור, לעתים אף למוות. בשבץ  מוחי תאי המוח ניזוקים וכל אזור במוח אחראי על תפקוד מסוים. כך שלפי אזור הפגיעה, כך האזור הנפגע. הווי אומר, אם נפגע האזור האחראי על הדיבור, מרכז הדיבור והתפקוד השפתי ייפגעו.

 

בדרכי כמטפל טיפלתי במספר של פגועי שבץ המטופל הראשון שהגיע אלי ביוון: נפגע הן בתפקוד השפתי והן בגפיו דרך העבודה היתה שילוב של דיקור קרקפת, תרגילי יוגה טיפולית לחיזוק הגוף וטונוס השרירים הדבר השלישי שעשיתי עם המטופל הנ’ל היה מעניין מאוד, הוא היה נהג מונית לפני הפגיעה וכשהגיע אליי לא ידע לומר יותר ממספר מילים לקחתי מכשיר ניווט והתחלתי לעשות לו תרגילים, איך להגיע ממקום א למקום ב, ואט אט החל לזהות כיוונים ולחזק את גופו.. והתוצאות היו מדהימות.

טיפול בשבץ מוחי

  כל מי שנפגש עם תסמונת זו, וקורא מאמרים בנושא, יכול לאבד הרבה מהאמונה כי הוא יכול להחלים. אתחיל ואומר כי הרפואה המערבית די מתקשה עם פענוח מצב זה. בנוסף הטיפול הוא מאוד שמרני ומגיע עם תפיסות השוללת מגוון דרכי טיפול

מתיחה לצורך שיפור כאבי גב

CVA  טיפול בשבץ – שיטת העץ

ממספר מטופלים  ראיתי כי אלקטרואקופנטורה באזור הפגוע, יכולה להחזיר את התחושות לאזור הפגוע, בנוסף השילוב של דיקור סיני שיאצו/תאי ויוגה טיפולית, יועילו רבות להתקדמות הטיפול, המניעים לכך הם האלמנטים הרבים הקיימים בשיטות הטיפול המגוונות, אל מול האיזורים הרבים הפגועים כתוצאה משבץ מוחי.

שילוב של שיטות טיפול שונות המפעילות איזורים שונים בגוף ובנוסף מעפילות את הצורך בשימוש בהימיספירות השונות של המוח, יועילו רבות להתקדמות המטופל, בייחוד בעבודה המצריכה שימוש בצד אחד של המוח ופעילות מהצד הנגדי, הפעלה רבה של השילוב בין צדדי המוח ואנטומיית הגוף.

דילוג לתוכן